Тел.: +380 67 631-13-65, +380 50 650-07-95 | вул. Сєдова 1А, Запоріжжя, Україна | Пошта: sales@reline.com.ua

Сміттєсортувальне обладнання

Хоча останнім часом в Україні активно проходять екологічні заходи із збору сміття у житлових мікрорайонах та зонах відпочинку за принципом сортування, основне навантаження із відокремлення корисних фракцій припадає на сміттєсортувальні лінії, які стають дедалі потрібнішими.

Такі технології прийшли до нас з європейських країн, і вони вимагають якісного технічного забезпечення. Сміттєсортувальні комплекси нового покоління дозволяють зменшити навантаження на полігони, виділяти корисні фракції з економією часу та ресурсів і приготувати такі елементи, як картон, метал, пластик, скло тощо для реалізації і повторної переробки. Таким чином не тільки покращується стан навколишнього середовища, але й місцеві бюджети отримують додатковий прибуток.

Сміттєсортувальне обладнання

Продукція

Заводи із сортування сміття можуть встановлюватися як на спеціальних майданчиках в ангарах на території житлово-комунальних підприємств, так і безпосередньо на полігонах твердих побутових відходів.

Враховуючи зростання об’ємів ТПВ та розуміння необхідності покращити екологічну ситуацію, слід відмітити, що роль сміттєсортувальних заводів у сучасному ЖКГ важко переоцінити.

Загальні проблеми сортування сміття

На відміну від європейських країн, де сортують і переробляють близько 50-60% відходів, в Україні цей показник ледь сягає 4,5%. Справа тут і в недосконалості законодавства, яке не має під собою належного виконавчого забезпечення, і у відсутності коштів на контейнери для роздільного сбору і сортування, і в екологічній неграмотності громадян. Крім того, у нашій країні відсутній повний безперервний цикл сортування і переробки сміття, тому що не вистачає заводів для такого використання.

Проте тенденція до сортування і роздільної переробки відходів набирає розвитку. Саме тому мобільні комплекси і лінії сортування ТПВ на сьогоднішній день є надзвичайно витребуваними. Їх можна використовувати як на підприємствах ЖКГ, так і безпосередньо на сміттєвих полігонах і звалищах, які на даний час займають більше 160 тис. га. Це допоможе надати нового поштовху цій дуже потрібній галузі, створити нові робочі місця, очистити довкілля, а також забезпечити інші виробництва вторинною сировиною хорошої якості.

Основні типи устаткування: лінії та обладнання

Сміттєсортувальний комплекс / завод конструктивно складається з лінії, на якій встановлено подавальний конвеєр, вихідний конвеєр, сортувальну кабіну та певне обладнання. Воно включає прес для вторинної сировини, різні типи сепараторів – барабанний, магнітний, вихрострумовий, вібраційний, – а також пресувальне обладнання для зменшення об’єму сміття, що підлягає вивезенню на сміттєзвалище. Додатково лінія може бути обладнана перфоратором ПЕТ-тари (проколювач пляшок), подрібнювачем пластику, перекидачем контейнерів (ротатор) тощо.

Сам процес сортування побутових відходів передбачає їх подачу на ланцюговий конвеєр, подальше сортування у сортувальній кабіні (працівник лінії вибирає необхідні корисні фракції із суцільного потоку сміття, що йде по конвеєру, і складає їх у спеціальне вікно), а далі відходи, які вже непридатні для сортування, через реверсивний конвеєр попадають у прес, де їх стискають, після чого відправляють на полігон.

Корисні ж фракції, які збираються під сортувальною платформою у спеціальних відсіках, пресуються і відправляються на склад для зберігання для подальшого транспортування на переробні підприємства.

Такий сміттєсортувальний комплекс передбачає комфортні умови праці для персоналу, оскільки сортувальна кабіна виготовляється закритою, з належним забезпеченням вентиляцією і озонуванням, а також системою підігріву повітря.

Продуктивність наших сміттєсортувальних комплексів може сягати від 20 000 тон до 300 000 тон на рік. Потужність залежить від розмірів конвеєрного обладнання, кількості стаціонарних місць для роботи персоналу і встановленого обладнання. На даний час компанія РЕЛАЙН може забезпечити усі види необхідного додаткового обладнання, а також типи ліній сортування, комплексів і мобільних заводів різної потужності.

Перекидач контейнерів (ротатор)

Переваги нашої продукції

Метою компанії РЕЛАЙН є створення ефективного обладнання для чіткого виділення фракцій вторинної сировини з ТПВ для їх подальшої переробки і використання.

Наші сміттєсортувальні лінії, мобільні комплекси і заводи мають наступні якісні характеристики і переваги:

  • надійність конструкції;
  • довготривале використання;
  • висока продуктивність сортування;
  • легке налаштування і запуск;
  • зручність у керуванні.

Обладнання відмінно зарекомендувало себе на практиці і користується заслуженою довірою у споживачів.

Електромагнітний сепаратор

Особливості застосування та роботи ліній

Щоб зрозуміти, яке саме обладнання необхідне для якісної переробки сміття, потрібно знати, як працює сміттєсортувальна лінія і на що звертати увагу у першу чергу для забезпечення якісного сортування сміття.

Для початку потрібно зрозуміти, що найбільш важливою ланкою у процесі сортування відходів є первинна обробка сміття – відокремлення від ТПВ органічних частин, які в подальшому можуть бути використані в якості сировини для компостних контейнерів. Цей етап є дуже відповідальним, оскільки від його якості залежить, скільки саме вторинної сировини вдасться вилучити і відправити на переробку. Ця якість, у свою чергу, залежить від правильного підбору, комплектації і монтажу сміттєсортувальних комплексів.

Завдяки високоефективному обладнанню вдається відсортовувати і відправляти на переробку до 50 відсотків загальної маси відходів.

Компанія РЕЛАЙН пропонує обладнання, яке виготовлене із високоякісної сталі на основі європейських стандартів, а також професійні консультації щодо його правильного монтажу, обслуговування і використання.

Продукція