Тел.: +380 67 631-13-65, +380 50 650-07-95 | вул. Сєдова 1А, Запоріжжя, Україна | Пошта: sales@reline.com.ua

Роздільний збір сміття

Сортування сміття дозволяє організувати переробку цінних речовин, які ще можуть послужити людям, і не потрапити їм на сміттєзвалище. Наприклад, легко можна переплавити скляну пляшку чи алюмінієву банку і з отриманого матеріалу виробити іншу продукцію. А переробка макулатури може зберегти тисячі дерев.

Наразі, в Україні контейнери для роздільного збору сміття стають необхідним обладнанням ЖКГ, яке встановлюється на прибудинкових територіях, вулицях, рекреаційних зонах та промислових підприємствах.

Продукція

Види контейнерів та їх технічні характеристики

Конструкція. Роздільний збір сміття передбачає використання сітчастих контейнерів і спеціальних баків різної величини та об’єму, з кришками чи без. Варіанти кришок: цільна сферична, трикутна і відкидна – а самі баки можуть бути сітчастими і суцільними. Сітчасті баки призначені для збирання таких відходів, як скляні пляшки та пластикова тара, а також паперу. Суцільні використовуються для органічних відходів.

Розмір. Найпопулярніший об’єм контейнера – 1100л, що дозволяє збирати і сортувати сміття на великих територіях і великою кількістю користувачів. Втім, існують і збільшені баки 1500л. Габарити виробів дозволяють ефективно використовувати відведений простір і не псувати вигляд довкілля.

Матеріал. Товщина сітчастих стінок – не більше 3 мм, а днища – 2 мм. Якісні комплектуючі і сучасні матеріали забезпечують довговічність використання такого сміттєвого баку.

Особливості. Виріб виготовляється у стандартній комплектації, без додаткових ребер жорсткості, проте конструкція підсилена кутниками (40х40 мм, довжиною 100 мм), що підвищує міцність та зносостійкість. Деталі зварюються суцільним швом, а грунт та фарбування підвищує стійкість до корозії. Вага самого контейнера – 68-70 кг. Таке поєднання ваги і компактної конструкції забезпечує легке транспортування до місця експлуатації.

Загальноприйняті кольори для сортування сміття

У всіх країнах Європи значення кольорів контейнерів для сортування сміття уніфіковані:

 • Зеленим кольором позначаються баки для збору виробів із скла (банок, пляшок, склянок тощо).
 • Синій колір означає, що сюди складаються паперові вироби, наприклад, газети, журнали та інша друкована продукція.
 • У контейнери жовтого кольору відсортовуються картон та порожні картонні упаковки.
 • Для органічних залишків та харчових відходів служать баки чорного кольору.
 • Небезпечні відходи, наприклад, батарейки, сортуються у ємкості коричневого кольору.
 • Червоний колір означає, що сюди складаються відходи, непридатні для переробки.
 • Помаранчевим кольором позначаються контейнери для пластикових пляшок і упаковок.

Такі позначення кольором сприяють більшому розумінню зі сторони користувачів та полегшують сортування ТПВ.

Особливості роздільного збору сміття

Питання поводження з побутовими відходами поступово стає однією з конкурентних переваг існуючих і новостворюваних житлових комплексів. Баки для сортування сміття можуть встановлюватися як зусиллями ЖКГ, місцевих ОСББ, волонтерських екологічних організацій, приватних компаній, так і з ініціативи самих користувачів. Також слід подумати про обладнання місць для розташування таких контейнерів і організацію вивезення відходів.

При цьому слід враховувати такі вимоги:

 • контейнери повинні встановлюватися у спеціальному місці, на відстані не менше 200 метрів від жилих приміщень;
 • місце для таких баків повинно бути спеціально обладнаним і закритим від можливого попадання дощової чи талої води;
 • потрібно забезпечити легкий доступ до контейнерів для сміттєвозів та можливість їх легкого переміщення і очистки.

Слід розглядати і брати на озброєння досвід провідних країн, таких як Швеція чи Фінляндія у впровадженні сортування сміття в Україні у великих масштабах. Багато залежить і від належного ставлення самих користувачів до цієї проблеми.

Саме тому компанія РЕЛАЙН намагається зробити все від неї залежне, щоб покращити якість своїх виробів, збільшити можливості для професійної консультаційної підтримки замовників та зменшити собівартість виробництва за рахунок впровадження передових технологій.

Переваги продукції РЕЛАЙН

При виготовленні контейнерів для сортування сміття нашою компанією використовуються лише якісні матеріали від відомих і перевірених партнерів.

Це дає додаткові переваги:

 • високий ступінь зносостійкості і можливість використання протягом тривалого часу;
 • відмінні експлуатаційні характеристики: системи не підвладні корозії, а на поверхні не утворюються подряпини чи вм’ятини під час експлуатації;
 • системи мають різні варіанти кришок, з кольоровим кодуванням, що дозволяє спростити процес сортування;
 • чудовий дизайнерський зовнішній вид та можливості легкого очищення, догляду та експлуатації.

Технічні та конструктивні особливості продукції:

 • наявність обмежувачів для сміттєвозів;
 • спеціальні ніжки / підставки на дні виробу, які оберігають контейнери від передчасної корозії;
 • можливість встановлення колес для полегшення переміщення і транспортування виробу;
 • оцинкування металу або покриття антикорозійним ґрунтом з подальшим фарбуванням для збільшення строків експлуатації.

Продукція нашої компанії відповідає ДСТУ та створюється з урахуванням особливостей використання контейнерів для роздільного збору ТПВ на виробництвах, біля ресторанів і відпочинкових зон, житлових комплексів різного розміру і розташування. Основний акцент робиться на особливостях дизайну та покращенні експлуатаційних характеристик.

Будучи клієнтом нашої компанії, ви зможете обрати та купити контейнери для сортування сміття потрібного розміру, об’єму та якості.

Продукція